arşiv

Perşembe, 27 Ara 2012 için arşiv

Alzeheimer’ın 10 belirtisi

Perşembe, 27 Ara 2012 yorum yok

alzeheimerin 10 belirtisi 1 Alzeheimerın 10 belirtisi

Unutkanlık yediden yetmişe hepimizin ortak sorunu. Öyle ki, arkadaşlarımızın isimlerini, arabamızı nereye koyduğumuzu, öğleyin hangi yemeği yediğimizi ya da ocağın altını kapamayı zaman zaman unutabiliriz, ama bir süre sonra hatırlayıveririz. Bu tür basit unutkanlıklar, çoğu kez kısa süreli ve geçicidir ve çok da ciddiye alınmaz. Ancak yaşla gelen ciddi unutkanlıkların Alzheimer Hastalığı’ nın habercisi olabileceği dikkate alınmalı ve hemen bir hekime başvurulmalı. Unutmayın ki, bunama yaşlılığın doğal bir sonucu değildir.

devamını oku…

Categories: Sağlık Tags: ,

Güneş gözlüğünü kışın da kullanın

Perşembe, 27 Ara 2012 yorum yok

gunes gozlugunu kisin da kullanin 1 Güneş gözlüğünü kışın da kullanın

Anadolu Gözlükçüler ve Optisyenler Federasyonu Başkanı Taylan Küçüker, zararlı ultraviyole (UV) radyasyonundan korunmak için kış aylarında da güneş gözlüğü kullanılması gerektiğini söyledi. Karın güneş ışığının yüzde 85-95′ini yansıtarak adeta bir ayna görevi gördüğünü aktaran Küçüker, ”UV radyasyonu, güneş ışınlarının yüzde 5′ini oluşturmasına rağmen çok tehlikelidir. Radyasyonu göremeyiz ve hissedemeyiz ancak zararlı etkilerini gözlemleyebiliriz. Bu nedenle sadece yazın değil kış aylarında da gözlerimizi güneşin zararlı ultraviyole radyasyonundan korumak için, güneş gözlüğü kullanılması gereklidir’‘ diye konuştu.

devamını oku…

Şiddet uygulayan kişinin özellikleri

Perşembe, 27 Ara 2012 yorum yok

Corbis 42 35161996 Şiddet uygulayan kişinin özellikleri

Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Önder Tangolar, anti-sosyal kişilik bozukluğu olan insanların, genellikle ‘yetersizlik duygusu’ ile baş edemediği için şiddeti bir çıkış yolu olarak gördüğünü söyledi.

devamını oku…

Kağıt kesiği neden çok acıtır

Perşembe, 27 Ara 2012 yorum yok

kagit kesigi neden cok acitir 1 Kağıt kesiği neden çok acıtır

Kağıt kesiği kadar minik kesiklerin beklediğimizden fazla acımasına her seferinde şaşırırız. Genellikle kanamaya bile sebep olmayan bu kesikler neden bu kadar çok acır?

devamını oku…

Categories: Sağlık Tags: , , , ,

Bebeğinize uyku alışkanlığını kazandırmanın yolları

Perşembe, 27 Ara 2012 yorum yok

bebeginize uyku aliskanligini kazandirmanin yollari 1 Bebeğinize uyku alışkanlığını kazandırmanın yolları

Bebeğiniz iyi uyku alışkanlıklarını 6 hafta gibi erken bir dönemde geliştirebilir. Düzgün ve düzenli bir uyku alışkanlığı oluşturabilmek için ‘anahtar’ bebeği her gün aynı saatte henüz uyanıkken yatağa koymak, aynı saatte altını değiştirmek ve bir gece uykusu rutini geliştirmektir. Bebeğiniz için ideal uyku ortamı hafif loş ışık (hemen hemen karanlık), sessiz ve rahat edebileceği ısıda bir odadır ve gece uykusuna hazırlık yaparken her hareketinizin huzurlu ve sakin olmasına önem vermelisiniz. Sakin hareket ederken gece uykusu rutinini çok uzun sürdürmemeli ve 5-10 dakika gibi bir sürede tamamlamalısınız.

devamını oku…

Vücut sıkılaştırıcı maske

Perşembe, 27 Ara 2012 yorum yok

vucut sikilastirici maske 1 Vücut sıkılaştırıcı maske

Malzemeler:

Bir şişe gliserin
5 Limon suyu
Yarım kilo kırmızı acı biber
Bir şişe biberiye yağı

devamını oku…

Yılbaşı serisi: Yılbaşı hediyeleriniz için 3 paket yapımı

Perşembe, 27 Ara 2012 yorum yok

yilbasi serisi yilbasi hediyeleriniz icin 3 paket yapimi 1 Yılbaşı serisi: Yılbaşı hediyeleriniz için 3 paket yapımı

Sevdiklerinize hediye alırken onlara özel birşeylerde yapabilirsiniz. Aldığınız hediyeleri alışılmış hediye paketi değil de kendi el emeğinizle yaptığınız hediye paketi ile süsleyip armağan edebilirsiniz. İşte size evde kolayca yapabileceğiniz 3 hediye paketi tasarımı.

devamını oku…

Toksin attıran 4 detoks içeceği

Perşembe, 27 Ara 2012 yorum yok

Vücudumuzda birikten toksinler, birçok sağlık problemine sebep olabilmekte. Evde kolayca hazırlayabileceğiniz bu detoks destekli meyve suları ile toksinlerden arınacak ve kendinizi daha sağlıklı hissedeceksiniz. Diyetinizde hedeflediğiniz sonuçlara ulaşmak için detoks sürecini hesaba mutlaka katmalısınız.

devamını oku…

Categories: Sağlık Tags: , , ,

Süt Dişlerini Koruyun

Perşembe, 27 Ara 2012 yorum yok

Çocukların süt dişleri, şekerli gıdaları daha fazla tüketmeleri, diş bakımından yetişkinler kadar dikkatli olmamaları nedeniyle daha çabuk çürüyor. Süt dişlerinin kalıcı dişler kadar önemli olduğunu vurgulayan Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu, süt dişlerinin korunması için ‘Fissür Örtücüyü’ öneriyor.

devamını oku…

Categories: Gebelik & Aile Tags: , ,

Yeni yılda hedeflere ulaşmanın ipuçları

Perşembe, 27 Ara 2012 yorum yok

yeni yilda hedeflere ulasmanin ipuclari 1 Yeni yılda hedeflere ulaşmanın ipuçları

Her sene Aralık ayının gelmesiyle birlikte, bitmekte olan yıla dair değerlendirmeler ve gelecek yıla ilişkin hedefler hepimizin gündemine yerleşir. Ve hepimiz geçmişi ardımızda bırakır; yeni yıla, gerçekleştirmek istediklerimize yani geleceğe odaklanırız. İşte verimli bir yıl geçirmek için neler yapabileceğinizin ipuçları…

devamını oku…